Ju lutem përgjigjuni 5 pyetjeve në lidhje me emrin tuaj:    Emri juaj:

Dionis

Është emri yt Dionis? Ju lutem pergjigjuni 5 pyetjeve rreth emrit tuaj për të përmirësuar këtë profil.

Kuptimi:
Gjinia:Femër
Origjina:
Djem me tinguj të ngjashëm:Denis, Dominik, Deniz, Donik, Donis, Dionysius, Dionigi, Domingo
Vajza me tinguj të ngjashëm:Donika, Denisa, Dionisa, Denise, Dionisia, Donisha, Dominique, Danja
Vlerësimi:
5/5
yje 13 vota
I lehtë për t'u shkruar: 5/5 yje 10 vota
I lehtë për t'u kujtuar: 4.5/5 yje 10 vota
Shqiptimi: 5/5 yje 10 vota
Shqiptimi anglisht: 4/5 yje 8 vota
Opinioni i te huajve: 4/5 yje 9 vota
Pseudonime:Din, Nisi, Dio, Dioon, Jo
Emrat e vëllezërve:Rexhep, Arian, Denis, Ardian
Emrat e motrave:Diana, Denisa, Eurona, Diona, Enesa, Albina, Anisa, Anita, Elena, Kaltrina
Facebook:

+/- 1105 Dionis's në Facebook. Pozicioni #31816
Kategoritë:Emrat Spanjisht - Emrat me 2 rrokjeve - Emrat me 6 shkronja - shpallë lehtë emrat boy - emrat Boy me më shumë vota - Popullore shqiptar emrat boy - Lehtë për të shpallë emrat - Emrat e bebeve vajza me 2 rrokje - Emrat e bebeve djem me 6 shkronja - Më e lehtë për të shkruar emrat
Komente nga Dionis


Dionis ( 28 vjeç) 2016-05-01
Dua ta di qfar dmth ka emri im ju lutem me tregoni
Dionis ( 41 vjeç) 2018-01-27
po.e di qe ka te beje direkt me origjinen ilire dhe perndin qe iliret perkushtoheshin ne kte perendi sidomos ne lufterat maqedone greke.pra ishte hyji i cili ju primte nder beteja dhe i mbronte iliret.nuk ishte nje mit grek siq pretendohet.pra ishte dhurat mijera vjeaqare e dhuruar nga vet perendia per kulturen ilire.ju petshendes.ju pershendes kam nje vajze me emrin Darda nje kam me emrin Diana dhe nje djal me emrin Arian.kultura jon asht shum e pasur.popujt tjer jan pasuru me kulturen ton duke e vjedh e plaqkit.ne shqiptart nji pjes e msdhe sit nuk e njohim veten.mjetim.nji pjes e msdhe asht drejtu ne kulture harapo mingole turke.kjo osht nji humbje identitetit shum mijra vjeqar.ku tparet tan me gjak e kan mbrojt.pershendes.kthehuni ne identitetin ton argjendar iluro dardan arberor.
Dionis ( 41 vjeç) 2018-01-27
po.e di qe ka te beje direkt me origjinen ilire dhe perndin qe iliret perkushtoheshin ne kte perendi sidomos ne lufterat maqedone greke.pra ishte hyji i cili ju primte nder beteja dhe i mbronte iliret.nuk ishte nje mit grek siq pretendohet.pra ishte dhurat mijera vjeaqare e dhuruar nga vet perendia per kulturen ilire.ju petshendes.ju pershendes kam nje vajze me emrin Darda nje kam me emrin Diana dhe nje djal me emrin Arian.kultura jon asht shum e pasur.popujt tjer jan pasuru me kulturen ton duke e vjedh e plaqkit.ne shqiptart nji pjes e msdhe sit nuk e njohim veten.mjetim.nji pjes e msdhe asht drejtu ne kulture harapo mingole turke.kjo osht nji humbje identitetit shum mijra vjeqar.ku tparet tan me gjak e kan mbrojt.pershendes.kthehuni ne identitetin ton argjendar iluro dardan arberor.
Dionis ( 41 vjeç) 2018-01-27
po.e di qe ka te beje direkt me origjinen ilire dhe perndin qe iliret perkushtoheshin ne kte perendi sidomos ne lufterat maqedone greke.pra ishte hyji i cili ju primte nder beteja dhe i mbronte iliret.nuk ishte nje mit grek siq pretendohet.pra ishte dhurat mijera vjeaqare e dhuruar nga vet perendia per kulturen ilire.ju petshendes.ju pershendes kam nje vajze me emrin Darda nje kam me emrin Diana dhe nje djal me emrin Arian.kultura jon asht shum e pasur.popujt tjer jan pasuru me kulturen ton duke e vjedh e plaqkit.ne shqiptart nji pjes e msdhe sit nuk e njohim veten.mjetim.nji pjes e msdhe asht drejtu ne kulture harapo mingole turke.kjo osht nji humbje identitetit shum mijra vjeqar.ku tparet tan me gjak e kan mbrojt.pershendes.kthehuni ne identitetin ton argjendar iluro dardan arberor.
Dionis ( 41 vjeç) 2018-01-27
Po.emer i nje perendie ilire kryesore ne luft kunder grkeve e maqedonve.ishte hyj i luftes dhe plleshmerise.
Agnesa ( 14 vjeç) 2018-04-19
Qka do te thote ky emer ??
Jona ( 31 vjeç) 2019-09-08
Dua tja vendos bebit emrin Dionis po do doja te dija me shume rreth ketij emri. Faleminderit!
Dionis ( 14 vjeç) 2019-10-16
Emri Dionis ësht emer Perëndie.
Dionisi biri i zeullsit.
Dionisi ësht perëndia i verës dhe i vreahtarisë

Posto mesazhin
Dëshironi të postoni një koment? Shkruani emrin tuaj dhe klikoni tjetër:

Emri juaj :

Është emri yt Dionis? Voto për emrin tënd


Është emri yt Dionis? Voto për emrin tënd