Ju lutem përgjigjuni 5 pyetjeve në lidhje me emrin tuaj:    Emri juaj:

Gentian

Është emri yt Gentian? Ju lutem pergjigjuni 5 pyetjeve rreth emrit tuaj për të përmirësuar këtë profil.

Kuptimi:
Gjinia:Femër
Origjina:
Djem me tinguj të ngjashëm:Gentino, Genatan, Ginton, Gontom, Gino Damani
Vajza me tinguj të ngjashëm:Gentiana, Gentina, Gondon, Gwendoyn, Gonda Anna
Vlerësimi:
4/5
yje 5 vota
I lehtë për t'u shkruar: 4.5/5 yje 5 vota
I lehtë për t'u kujtuar: 5/5 yje 5 vota
Shqiptimi: 4.5/5 yje 5 vota
Shqiptimi anglisht: 3.5/5 yje 5 vota
Opinioni i te huajve: 4.5/5 yje 5 vota
Pseudonime:Genti, Gent, Po
Emrat e vëllezërve:Dion, Drini, Drilon, Andi, Bajram, Ali
Emrat e motrave:Gentiana, Inesa, Risilda, Klaudia
Facebook:

+/- 1970 Gentian's në Facebook. Pozicioni #20791
Kategoritë:Emrat me 7 shkronja - Popullore shqiptar emrat boy - emrat Boy me më shumë vota - Emrat e bebeve djem me 7 shkronja
Komente nga Gentian


Gentian ( 29 vjeç) 2016-07-25
Jo
Gentian ( 42 vjeç) 2018-07-21
Emër që rrjedh nga mbreti ilir Genti në shekullin e 2-të p.e.s. Kur u mërgua në veri të perandorisë romake në veri të Italisë së sotme, zbuloi nga një lule disa efekte shëruese. Më pas kjo lule mori emrin e tij dhe u quajt "Gentian", nga e cila rrjedh edhe sot emri Gentian ose Gentiana.

Shiko për më tepër informacione në Wikipedia në anglisht nën emrin "Gentian"
Gentian ( 21 vjeç) 2018-12-16
Deshta ta di damethenjen e emrin tim

Posto mesazhin
Dëshironi të postoni një koment? Shkruani emrin tuaj dhe klikoni tjetër:

Emri juaj :

Është emri yt Gentian? Voto për emrin tënd


Është emri yt Gentian? Voto për emrin tënd