Ju lutem përgjigjuni 5 pyetjeve në lidhje me emrin tuaj:    Emri juaj:

Emra që kanë kuptim të njëjtë me Nur

Këtu mund të gjeni informacion në lidhje me kuptimin dhe prejardhjen e emrit Nur.
Është emri yt Nur? Ju lutem pergjigjuni 5 pyetjeve rreth emrit tuaj për të përmirësuar këtë profil.

Kuptimi:ndriçim
Gjinia:Femër
Origjina:
Variante:Nura, Nuren, نور
Djem me tinguj të ngjashëm:Nour, Nuri, Nereo, Nenru, Nare, Nor, Nero, Norrie
Vajza me tinguj të ngjashëm:Noar, Nora, Nara, Norah, Nura, Niara, Narah, Naiara
Vlerësimi:
4/5
yje 13 vota
I lehtë për t'u shkruar: 5/5 yje 5 vota
I lehtë për t'u kujtuar: 5/5 yje 5 vota
Shqiptimi: 5/5 yje 5 vota
Shqiptimi anglisht: 3.5/5 yje 5 vota
Opinioni i te huajve: 4.5/5 yje 5 vota
Pseudonime:Jo
Emrat e vëllezërve:Nuri, Nuhi
Emrat e motrave:Nuhie, Nurie, Sedi Se Km Mre Me Ja Vendu Emrin, Skam Moter Te 4
Facebook:

+/- 163020 Nur's në Facebook. Pozicioni #616
Kategoritë:Emrat Arabisht - Emrat me 1 rrokjen - Emrat me 3 shkronja - Popullore turk emrat vajzë - Emrat e bebeve vajza me 1 rrokje - Emrat me vlerësim më të ulët - Popullore indonezian emrat vajzë - Emrat e bebeve djem me 3 shkronja - Emrat e bebeve vajza me 3 shkronja - emrat Boy me vlerësim më të ulët
Komente nga Nur


Nur 2017-11-25
jo
Nurë ( 17 vjeç) 2018-12-01
qka do me then emri nur dhe nga cila gjuh vjen
Nuran 2018-12-20
Qka dmth emri Nuran
Nure ( 25 vjeç) 2019-03-12
A ka kuptim emri im
Nur 2019-03-12
No
Nur ( 13 vjeç) 2021-04-28
Po sigurisht ajo qe ka emri nurie inshallah 1000 vjet fat vajza

Posto mesazhin
Dëshironi të postoni një koment? Shkruani emrin tuaj dhe klikoni tjetër:

Emri juaj :

Është emri yt Nur? Voto për emrin tënd


Është emri yt Nur? Voto për emrin tënd